O‘zbekchaРусскийEnglish
OldingiSo‘g‘diyonaSo‘g‘diyona1:2AndijonAndijonKeyingiDinamoDinamo—AndijonAndijon 25-oktabr, 2026 · 18:15

Statistika

Mavsum raqamlari, futbolchilar reytingi va darvozabonlar — PFL rasmiy qaydnomalaridan.

Mavsum

2026 — Superliga

9O'rin
30Ochko
24O'yin
9G'alaba
3Durang
12Mag'lub
29:32Urgan : O'tkazgan

Mavsum reytinglari

6gol
MBMartin Boakye
Martin Boakye
2PXPo‘latxo‘ja XoldorxonovPo‘latxo‘ja Xoldorxonov6
3IAImeda AshortiaImeda Ashortia4
4AAAleksandre AndronikashviliAleksandre Andronikashvili3
5ATAzizbek Turg‘unboyevAzizbek Turg‘unboyev3
6DCDragan CheranDragan Cheran3
7HKHamidullo KarimovHamidullo Karimov3
8RTRustam TurdimurodovRustam Turdimurodov1 penaltidan3
9UIUsmonali IsmonaliyevUsmonali Ismonaliyev3
10BSBekzod SulaymonovBekzod Sulaymonov2
11OAOdilbek AbdumajidovOdilbek Abdumajidov2
12DTDamir TemirovDamir Temirov1
2026 mavsumida o‘ynalgan 29 ta o‘yin bo‘yicha — barcha musobaqalar qo‘shib hisoblangan. Manba: PFL qaydnomalari.

2026 mavsumi — futbolchilar

#FutbolchiO'yinGolUzatmaDaqiqa
1Po‘latxo‘ja Xoldorxonov28641819
2Martin Boakye23621304
3Imeda Ashortia2042996
4Azizbek Turg‘unboyev21331154
5Aleksandre Andronikashvili21321806
6Usmonali Ismonaliyev26311862
7Dragan Cheran24311118
8Rustam Turdimurodov930711
9Hamidullo Karimov830105
10Bekzod Sulaymonov2122932
11Odilbek Abdumajidov19211483
12Humoyunmirzo Iminov24131275
13Damir Temirov24121192
14Doniyor Abdumannopov2211946
15Nemanya Chalasan24102160
16Muhammadkarim Toirov21101519
17Ibrohim Yo'ldoshev11050
18Mahmudjon Mahamadjonov22031774
19Abdurahmon Komilov1002676
20Islom To‘xtaxo‘jayev20001711
21Eldor Adhamov17001466
22Rahimjon Davronov800720
23Igor Golban600540
24Jamshid Boltaboyev600385
25Artyom Potapov400360
26Abdulvohid G‘ulomov600354
27Shoxmalik Komilov300100
28Nematulloh Rustamjonov10090
29Sayfiddin Sodiqov30032
30Shohjahon Yorqinboyev10023
31Fazliddinxo‘ja Ubaydullayev1001
Ro'yxatda shu mavsumda FK Andijon safida maydonga tushgan futbolchilar bor. Hisob o'yin qaydnomalari bo'yicha yuritiladi va barcha musobaqani — Superliga, kubok — qo'shib sanaydi.

Darvozabonlar — 2026

DarvozabonO'yinQuruq o'yin
Eldor Adhamov174
Rahimjon Davronov82
Artyom Potapov42
Nematulloh Rustamjonov10

Superligadagi to'purarlarimiz

#FutbolchiYillarGol
1Rubin Hebay202312
2Usmonali Ismonaliyev2021–202612
3Rustam Turdimurodov2024–202611
4Doniyor Abdumannopov2020–20269
5Bektemir Abdumannonov2024–20258
6Farhodjon Sohibjonov2021–20246
7Islombek Mamatkazin2024–20256
8Martin Boakye2021–20266
9Damir Temirov2025–20265
10Jamshid Hasanov20205
11Levan Arveladze2023–20244
12Vladimir Bubanya20244
13Aleksandre Andronikashvili20263
14Armin Boshnyak2023–20243
15Dragan Cheran20263
Hisob pfl.uz qaydnomalari bo'yicha yuritiladi va 2020 yildan boshlanadi — bu klubning butun tarixi emas. Avtogollar sanalmaydi.

Klub rekordlari

Rasmiy o'yinlar202 o'yin2020–2026 · 65 g'alaba, 59 durang, 78 mag'lubiyat
Eng katta g'alabaHavokand 1:8 Andijon26-may, 2026 · O'zbekiston kubogi
Eng og'ir mag'lubiyatSurxon 4:0 Andijon27-oktabr, 2025 · Superliga
Eng ko'p tomoshabin20000 kishi5-oktabr, 2024 · Navbahor — Andijon
Rekordlar faqat ASOSIY jamoaning rasmiy o'yinlari bo'yicha: U21 va U19 natijalari bu yerga qo'shilmaydi.